ITAM-SYSTEM
41-800 Zabrze
ul. Roosevelta 118
tel. +48 32 276-30-56
fax +48 32 275-70-97
e-mail: office@itam-system.com

Untitled Document
HOME > ULTRASONOGRAFY > ALOKA TERASON T3000

Przenośne centrum diagnostyczne w torbie od laptopa

We współpracy z amerykańską firmą TERASON, Aloka wprowadziła na rynek system, wyznaczający nowy trend w podejściu do konstrukcji sprzętu ultrasonograficznego. Stało się to możliwe dzięki zastosowaniu - wywodzących się z najnowocześniejszych technologii wojskowych - układów elektronicznych o wysokim stopniu integracji, niskich wymaganiach energetycznych i znacznej odporności na warunki zewnętrzne oraz na zakłócenia zasilania. Układ formowania wiązki otrzymał formę zminiaturyzowanej stacji dokującej dla wysokiej klasy przenośnego komputera osobistego, sterującego pracą systemu. Aparat jest wyposażony we wszystkie możliwości obrazowania, w tym pełną opcję Dopplerowską. Szeroka gama współpracujących z nim głowic czyni go przydatnym we wszystkich zastosowaniach klinicznych. Dodatkową zaletą systemu t3000 jest fakt, że jego komputer sterujący może być równocześnie podstawą dla innych aplikacji klinicznych, np. oprogramowania do analizy zapisów Holterowskich.

Obrazy tak głębokie, że trudno uwierzyć, że zostały stworzone za pomocą ultrasonografu opartego na laptopie 
System ultrasonograficzny Terason t3000™ to potężne, przenośne rozwiązanie obrazowania, które zapewnia wysoką jakość obrazu, komunikację sieciową oraz korzyści poprzednio niemożliwe do uzyskania w tak małym systemie. System t3000 dostarcza światowej klasy wydajność obrazowania poprzez położenie nacisku na moc rewolucyjnego procesora Fusion™ i komputera przenośnego o bardzo dużej wydajności. Znajomy graficzny interfejs użytkownika Windows® czyni system intuicyjnym i łatwym w obsłudze. Jego elastyczna konstrukcja pozwala na natychmiastowe przekształcenie systemu z obrazów przenośnych tak głębokich, że trudno uwierzyć, że zostały stworzone za pomocą komputera przenośnego.

Architektura Teratech™ 
System t3000 jest oparty na architekturze Teratech, najbardziej przełomowej architekturze systemu ultrasonograficznego w przeciągu ostatnich lat. Architektura Teratech łączy interfejs procesora Fusion™ z potężnym, opartym na PC, wyspecjalizowanym oprogramowaniem do przetwarzania danych. Kładąc nacisk na opatentowane przetwarzanie CDP i technologie integracji systemu, ta niezwykle elastyczna, skalowalna platforma umożliwia rozwój i płynną integrację najnowocześniejszego oprogramowania obrazującego oraz nieograniczoną elastyczność w rozszerzaniu możliwości systemu.

Procesor Fusion™ 
Procesor Fusion™ firmy Terason to rdzeń systemu t3000. W przeciwieństwie do rozwiązań "przystosowanych do ASIC", opartych na gotowych elementach, procesor Fusion™ to jedyny na świecie, w pełni dedykowany, zintegrowany układ USG. Procesor Fusion™ obsługuje 256 kanałów formujących wiązki. Jego 128 kanałów nadawczych pozwala na wieloogniskowe strefy transmisji, każda dynamicznie ogniskowana z różną aperturą, częstotliwością i charakterystyką kształtu fali. Obsługuje również 128 formujących wiązkę kanałów odbiorczych, zapewniając niezwykłą czułość w trybie B i wyjątkowo wysoką częstotliwość odświeżania klatek, obsługując też przetworniki o większej częstotliwości dla zastosowań, wymagających obrazowania o dużej rozdzielczości.

Przenośność 
Niewielkie rozmiary i lekka waga systemu t3000 ułatwiają obrazowanie w pokoju pacjenta lub w miejscach odległych. Ważący tylko 3,6 kg system może działać, zasilany bateriami, przez ponad dwie godziny. t3000 można również w prosty sposób przekształcić w system oparty na stoliku na kółkach, jest też dostępny w konfiguracji elementów.

Funkcjonalność
Jako że system t3000 działa jako aplikacja Windows na standardowym komputerze przenośnym, jego obsługa jest od początku zrozumiała. Ponadto oferuje on również związane z PC korzyści produktywności. Obrazy, pętle i raporty można przenieść do standardowych aplikacji edycji tekstu i prezentacji z prostotą użycia "wytnij i wklej". Zarządzanie plikami danych jest intuicyjne. Wbudowana jest komunikacja sieci bezprzewodowej i Ethernet. Eksportowanie do DICOM zajmuje chwilę, a integracja z innymi aplikacjami jest płynna. Optymizacja OneButton™ upraszcza rozpoczynanie każdego badania poprzez ustawienie TGC i szerokiego zakresu innych parametrów obrazowania, tak że można natychmiast skoncentrować się na pacjencie, a nie sprzęcie. Podczas badania najczęściej wykonywane zadania przeprowadzane są za jednym naciśnięciem klawisza. t3000 obsługuje szeroki zakres przetworników i typów badań, wspiera raportowanie naczyniowe i kardiologiczne oraz jest zaprojektowany do rozszerzania większych systemów obrazowania w odległych lokalizacjach lub do służenia jako podstawowe rozwiązanie do obrazowania w mniejszych lub biurowych warunkach praktyki.

Tryby obrazowania:

  • Tryb B-mode, obrazowanie podstawowe i harmoniczne

  • Tryb M-mode

  • Color / Power Doppler

  • Doppler pulsacyjny PW

  • Doppler Ciągły CW

  • Obrazowanie Dupplex (jednoczesna prezentacja w czasie rzeczywistym 2-D i Dopplera spektralnego)

  • Obrazowanie Triplex (jednoczesna prezentacja w czasie rzeczywistym 2-D, Dopplera kolorowego i Dopplera spektralnego)